Egyre gyakrabban választunk magánorvost az állami ellátás helyett, vagy akár mellett derül ki az egyik hazai egészségügyi portál felméréséből. A választásban a legfontosabb befolyásoló tényező a várakozási idő és a az orvos osztatlan figyelme. Egyre többen gondolják úgy, hogy szeretnék elkerülni a hosszas várakozást az állami rendeléseken és szeretnék, ha az orvos nagyobb figyelmet, több időt fordítana rájuk. Ezért pedig anyagi áldozatot is hajlandóak hozni. A felmérésből az is kiderül, hogy a legtöbben fogászati és nőgyógyászati problémával keresnek fel szívesebben magánrendelést.
Érdekes tény, hogy sokakat befolyásol az orvosválasztásban az orvos fotója a rendelő honlapján. A betegek - talán nem is annyira meglepő módon - szívesebben választanak olyan orvost, akiről egy mosolygós, fotót találnak, mint egy olyat, akiről egy feltűnően régi képet láthatnak.
További érdekesség, hogy ha egészségügyi témában tájékozódunk először általában az internetes keresőket hívjuk segítségül, csak azután fordulunk szakorvoshoz. Orvosválasztásnál viszont elsősorban a barátok, ismerősök véleménye a döntő aminek az is lehet az oka, hogy viszonylag kevés helyen véleményezhetők az orvosok. Nem nagyon találhatunk információt arról, más betegeknek milyen tapasztalata van egy-egy szakemberrel kapcsolatban. Intim témában, pl. nőgyógyászati, vagy urológiai problémák esetén azonban az ismerősök kérdezgetése helyett szívesebben kutatunk az internetes keresőkben, vagy fórumokon, hiszen ezeket a dolgokat a barátainkkal sem feltétlenül szeretjük megosztani.
Magánrendelőt szintén barátok és ismerősök ajánlása, illetve tapasztalata alapján válaszunk, melyeknek a színvonalát lényegében minden tekintetben magasabbnak találjuk a felmérés szerint. Az emberek bíznak a magánrendelőkben, még azok is jobbnak ítélik az állami ellátásnál, akik az elmúlt egy évben nem is jártak magánorvosnál. A kutatásból az derül ki, hogy főként gyorsaság és minőség szempontjából tartja a lakosság jóval kedvezőbbnek a magánellátást, de higiénia, hatékonyság, elérhetőség és megbízhatóság tekintetében is jobbnak bizonyul a magánszektor.
Forrás: hazipatika.com